top of page
  • Yazarın fotoğrafıMETEM

METEM Birlikte Sağ Salim Liderlik Platformu Toplantısı

Güncelleme tarihi: 22 Nis 2020

Çalışan Sağlığı ve Güvenliğinde Kültür Değişimi konularında METEM olarak bir süredir çalışmalar yapmaktayız. Sektörümüzde bu alanı desteklemek, gelişmesine öncülük etmek adına; saha deneyimi yüksek, akademik bir kadroyla, Birlikte Sağ Salim Hareketi projesini başlattık. Bu projenin duyurulması ve yaygınlaşmasına hizmet etmek üzere ” Birlikte Sağ Salim ( BSS ) Liderlik Platformu” adıyla sektörün önde gelen kuruluslarının Çalışan Sağlığı ve Güvenliği (ÇSG) uygulamalarını yürüten uzman ve yöneticilerini bu toplantıya davet ettik.


13.05.2019 tarihinde 10:00-17:00 saatleri arasında İstanbul Tuzla’da gerçekleştirilen toplantıya, sektör lideri olan firmalarımızdan sırasıyla;

Bastuğ Metalurji Çebitaş Demir Çelik , Çemtaş Çelik, Çolakoğlu Metalurji, Diler Demir Çelik, Ekinciler Demir Çelik, Habaş Demir Çelik, İçdaş, İskenderun Demir Çelik, İzmir Demir Çelik, Kaptan Demir Çelik, Karabük Demir Çelik, Kroman Demir Çelik,Sıddık Kardeşler, Tosçelik işletmelerinin Çevre ve İş Şağlığı Güvenliği Yönetici ve uzmanları katılmışlardır.
Bu toplantıyla; öncelikli olarak sektörde sıklıkla dile getirilen, işletmelerin birbirlerinin uygulamalarından haberdar olmadıklarına dair ihtiyaçtan hareket ettik. Türkiye’deki demir çelik firmalarının İSG yöneticilerini bir araya getirerek daha fazla konusabilmek, daha fazla yakınlaşabilmek en önemlisi ortak sorun ve yaklaşım gerektiren durumlarımızı ele alarak olumlu iş sonuçlarının paylaşılmasına zemin oluşturabilmek temel amacımız oldu.

Çalışmanın başında işletmelerin iş sağlığı güvenliği konularında genel mevcut durumlarını konuşabilmek ve kısa vadeli hedef çalışmalarını paylaşabilmek üzere; her kurum temsilcisinden kendi kurumunda son altı ayda ÇSG alanında yürüttüğü çalışmaları ve önümüzdeki altı ayda odaklanacakları proje, sorun ya da uygulamaları paylaşmalarını istedik. Katılımcılarımız paylaşımlarını birer poster haline getirdiler ve sundular.


Önümüzdeki döneme ilişkin işletmelerinde gerçekleşecek iyi uygulama örneklerinin süreç ve sonuçlarını uygun platformlarda paylaşmalarına rehberlik etmek üzere METEM BSS ekibi olarak; döküman, eğitim, yaklaşım desteği verebilmek, işletmelerde hazırlanan hedef aksiyon planlarının incelenmesi, görüs/öneri ve yönlendirmeler konusunda destek vereceğiz.

Ayrıca işletmelerinde Çalışan Sağlığı ve Güvenliği konularında Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi çalışmalarına başlama kararı alan işletmeler için, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden deneyimli METEM BSS ekibinden hizmet alabilecekler.

METEM olarak; Belli periyotlarla ” Birlikte Sağ Salim (BSS) Liderlik Platformu”nun yan yana gelmesine, çalışma ve paylaşımlarına devam etmesine, bölgesel seminerlerle Çalışan Sağlığı ve Güvenliğinde kültür değişimine yönelik etkinlik ve eğitimlerin gerçekleşmesine liderlik edeceğiz.


Tüm ” Birlikte Sağ Salim (BSS) Liderlik Platformu” katılımcılarına teşekkür ediyoruz.
74 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page