İnovasyon Kültürü Yönetimi

Webinar Ücreti

Ücretsiz

Webinar Tarihi

Webinar Saatleri

Eğitmenler

Özgül KELEŞ

Prof. Dr. Özgül Keleş, 1993 yılında İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yine aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini gerçekleştirmiş ve eğitimi sırasında Mita Kalıp ve Döküm Sanayii A.Ş.’de görev almıştır. Doktora eğitimini 2000 yılında ABD New Mexico Institute and Technology üniversitesinde tamamlamıştır. Doktora sonrası 2000-2002 yılları arasında Argon Ulusal Laboratuvarları’ (Argonne National Lab) ve ABD New Mexico Institute and Technology üniversitesinde çalışmıştır. 2002-2007 yılları arasında Assan Alüminyum ArGe grubunda ArGe uzmanı ve Ar-Ge yöneticisi olarak çalışmıştır. 2007 yılında İTÜ Kimya Metalurji Mühendisliği Bölümü’ne Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. 2010 yılında doçent ünvanı almış ve 2010-2013 tarihleri arasında bölüm başkan yardımcılığı görevini gerçekleştirmiştir. Mayıs- Ekim 2016 tarihleri arasında Lityum iyon bataryalar üzerinde araştırmalar yapmak üzere misafir araştırmacı olarak Argon Ulusal laboratuvarında görev almıştır. Haziran 2017 itibari ile profesör olarak atanmıştır.

Alüminyum- Alaşımları ve Üretim Yöntemleri, Kaplamalar ve Lityum İyon Pil teknolojileri konuları yanısıra Kalite -Problem Çözme- Ar-Ge- İnovasyon- Yönetimleri konularında araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Tasarım ve Malzeme Seçimi, Kalite Mühendisliği, Problem Çözme Teknikleri ve İnovasyon, Tasarım ve Proje Yönetimi, Enerji Malzemeleri ve Deneylerin tasarımı derslerini vermektedir. İki adet ulusal, 2 adet uluslarası kitap, 1 patent, 90 üzerinde ulusal ve uluslarası makale ve bildirisi ve çok sayıda değişik kuruluşlar tarafından desteklenen projelerin yürütücülüğünü ve danışmanlığını yapmış olan Prof. Dr. Özgül Keleş halen İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Webinar İçeriği

Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan “Ivalue7: İnovasyon Kültürü Yönetim Sistemi” kurumlarımızın inovasyon kültürlerini oluşturma yolculuklarında kullanacakları bir değerdir. Yaratıcı, entelektüel, teknik, tecrübe ve icracı zeka ve aklın inovatif bir çıktısı olan IValue7, İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Özgül Keleş tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve dijital olarak uygulaması bir şirkette yapılmaktadır.

Artan dünya rekabeti ile insanlığın başlangıcında tanışık olduğu inovasyon sürecinin kurumlarımızda artık etkin ve inovatif olarak yönetilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Odak noktası inovasyon yönetimi değil inovasyon kültürü yönetimidir.

Bu çalışmayla, tüm katılımcılarımızın konuya bakış açılarını genişletmek, desteklemek ve farkındalık düzeyini arttırmak hedefiyle gerçekleştireceğiz.

Kimler Katılmalı

Tüm İlgilenenler

Webinar Yeri

Zoom

Webinar Süresi

60 DK

meten.png
tmmob metalurji logo