Katodik Koruma

Webinar Ücreti

Ücretsiz

Webinar Tarihi

Webinar Saatleri

Eğitmenler

Okan İŞDAŞ

Eğitim:

İTÜ Metalurji Mühendisliği - 1987
İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitisü, İşletme İhtisası - 1988

London City College, Foreign Trade Certificate Program - 1992
NACE CP Tester Certificate Program - 2004
NACE CP Technician Certificate Program - 2014
NACE Corrosion Technician Certificate Program - 2014

İş tecrübesi:

Kroman Çelik Sanayi,Üretim Müh. – 1989 / 1991
BOS Birleşik Oksijen Sanayi, Satış Geliştirme Müh. – 1992 / 1996

SP Mühendislik Ltd.Şti. Firma Ortaklığı – 1996 / Halen

Okan İşdaş 19 Şubat 1964 tarihinde İzmit’te doğdu. İzmit Lisesi’ndeki eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği bölümünde eğitimine başladı. Fakülteden 1987 yılında Metalurji Mühendisi olarak mezun oldu, ardından İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitiüsü’nde işletme yönetimi alanında ihtisas yaptı.

Kroman Çelik Sanayii A.Ş.’nde başlayan iş hayatına İngiltere’de London City College’de Foreign Trade Certificate Program eğitimini almak için ara verdi. İngiltere dönüşü BOS (%50 Koç Holding,%50 British Oxygen Company-BOC Joint Venture) şirketinde kaynak gazları alanında satış geliştirme mühendisi olarak çalıştı. 1996 yılında Metalurji Fakültesi’nden beraber mezun olduğu ve BOS’ta beraber çalıştığı Cengiz Budur ile SP Mühendislik Ltd.Şti.’ni kurdu.

2004 yılında A.B.D. ‘de NACE CP Tester Certificate Program’ını , 2014 yılında NACE CP Technician Certificate Program’ını ve NACE Corrosion Technician Certificate Program’ını bitirdi.

Okan İşdaş’ın Metalurji Dergisi’nde “Elektokimyasal Korozyon İlkeleri” adlı makalesi yayınlanmış olup sektörde bir çok seminer vermiştir.Sektör dışında Metalurji Mühendisleri Odası ve Yeditepe Üniversitesi’nde korozyon ve katodik koruma konusunda eğitim vermiştir.

Yurt içi ve yurt dışına projeler yapmış olan Okan İşdaş Türkiye’de polimerik anot gibi daha önce uygulanmamış yöntemleri de getirmiştir.

Webinar İçeriği

Toprak altında ve/veya su içindeki borular, tanklar, iskeleler vb. çelik yapıların korozyondan korunma yöntemlerinden biri olan katodik koruma konusu işlenecektir. Tipik katodik koruma uygulamaları ve ölçüm yöntemleri ele alınacaktır. Ayrıca, sektördeki toprak üstü tank tabanı dış akım kaynaklı katodik koruma gibi yeni uygulamalar, izole flanş etkinliğinin ölçülmesi gibi sık karşılaşılan sorunlar ve bunların çözümleri irdelenecektir.

Kimler Katılmalı

Tüm İlgilinenler

Webinar Yeri

Zoom

Webinar Süresi

60 DK

meten.png
tmmob metalurji logo