Metalurjist Olmayanlar İçin Metalurji

Webinar Ücreti

Ücretsiz

Webinar Tarihi

Webinar Saatleri

Eğitmenler

Erman CAR

Erman Car, Metkim Metal, Makine Kimya San.ve Dış Ticaret firmasında, demir-dışı metaller bölümünde çalışmaktadır.

 

1970 yılında Karabük’te doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Başlıca Teknik Alüminyum, Ecomelt Alüminyum ve Gerikazanım, Fondel Metal ve Detal Alüminyum firmalarında üretim mühendisliğinden proje müdürlüğüne kadar farklı pozisyonlarda çalışmıştır. Halen çeşitli demir-dışı metal ile ilgilenen firmalara danışmanlık ve proje hizmetleri vermektedir. Başlıca ilgi alanları, birincil ve ikincil alüminyum üretimi, boksit dışı kaynaklardan metalurjik kalite alümina üretimi, birincil magnezyum üretimi ve rafinasyonu ve birincil kurşun ve çinko üretimidir.

Erman Car’ın, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi, The Metal Society (TMS) üyelikleri bulunmaktadır. Çalışma alanlarında çeşitli dergilerde yayımlanmış ve kongre - sempozyumlarda sunulmuş bildirileri vardır. Ayrıca, Alüminyum Sempozyumları ve Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi (IMMC) gibi alanında önemli kongrelerin organizasyon komitelerinde görev yapmış ve yapmaktadır.

M. Şeref SÖNMEZ

Dr. Öğr. Üy. M. Şeref SÖNMEZ, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kimya Metalurji Fakültesi, Metalurj ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını aynı bölümde tamamlamıştır. Doktora eğitimi sırasında davetli araştırmacı olarak Universtiy of Cambridge, Department of Materials Science and Metallurgy’de çalışmalar yürütmüştür. Akademik uzmanlık alanı üretim metalurjisidir.

Son yıllarda; hidrometalurjik süreçler, geri kazanım teknolojileri, çözelti yanma sentezi, solvometalurji konularında araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Webinar İçeriği

Tüm mühendislik alanlarının ortak kümesi metalürji ve malzeme mühendisliği

Dünyanın en eski ikinci mesleği metalürji ve malzeme

Çağdaşlaşmanın ve sanayinin ilk adımı demiryollarıyla demir-çelik

130.000 mühendislik malzemesi ve malzemenin geleceği, yeni malzeme ihtiyaçları,

Daha temiz bir dünya için modern sanayinin modern malzemeleri,

Malzeme olmasa nasıl bir yaşam modeli olurdu?

Kimler Katılmalı

Tüm İlgilenenler

Webinar Yeri

Zoom

Webinar Süresi

75 DK

meten.png
tmmob metalurji logo