top of page

Değişim Süreçlerinde Başarıyı Yakalamak Eğitimi

Eğitimin Amacı

Günümüzün ışık hızıyla değişen ekonomik ve sosyal koşulları, daha etkin bir şekilde çevremize uyum sağlamamızı gerektirmektedir. İşte bu noktada kurum içerisinde değişimleri başarılı bir şekilde yönetmek çok büyük önem kazanmıştır. Bu eğitimde hem değişim süreçlerinin temel taşlarını öğreneceğiz hem de Harvard Business School’un Değişim üzerine geliştirdiği bir simülasyon ile kurumsal değişimi sanki gerçek bir değişime liderlik ediyormuş gibi deneyimle şansını elde edeceğiz.

Image by Roland Samuel

Kimler Katılmalı

Orta kademe yöneticiler ve Üretim mühendisleri.

Öğrenim Hedefi

Bu eğitim ile katılımcılar aşağıdaki konuları öğrenip, simülasyon ile değişim süreçlerini deneyimleyebileceklerdir,

 • Kurumsal Değişim nedir?

 • Neden değişime ihtiyaç duyuyoruz?

 • Değişim süreçleri nasıl yönetilirse başarıya ulaşılır?

 • Harward Business School simülasyonu (Change Management Simulation: Power and Influence program) ile değişimi yönetme deneyimi (1. safha)

 • Değişim süreçlerinde uygulanması gereken adımlar nelerdir?

 • Değişim süreçlerinde yer alan adımlar, HBS simülasyonunda nasıl uygulanmıştır?

 • Kurumlar değişim süreçlerini yönetirken en çok nerede yanlış yapıyorlar.

 • Değişim süreçlerinde liderlerin rolü nedir?

 • Vaka analizi- Garanti Bankası değişim süreci çalışması

 • Harward Business School simülasyonu (Change Management Simulation: Power and Influence program) ile değişimi yönetme deneyimi (2. safha)

 • Değişim Yönetimi yetkinlik kazanımlarımızın güncel yaşama geçirilmesi için yapılacak adımların hatırlanması sağlanacaktır.

Eğitim Süresi 1 Gündür​

Eğitim Yeri

Validebağ Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi

Eğitim Başvuruları için İletişim

Tel:               +90 216 349 95 91

E-posta:    metem@metem.org.tr

Eğitmen

Ekran Resmi 2020-03-18 14.00.28.png

Dr. Neşe SARUHAN

Neşe Saruhan Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi MBA programını tamamladıktan sonra 1997 yılında Alcatel Kablo A.Ş. ‘de Pazarlama Bölümünde çalışmaya başladı.2001 yılında iş yaşamına ara vererek e-ticaret üzerine yenilikleri araştırmak ve çalışmalar yapmak için Loyola Üniversitesi’nde e-ticaret üzerine diploma programını tamamladı.

 

Türkiye’ye dönüşünde Nexans (eski adı ile Alcatel Kablo) İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. Sonrasında Nexans İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Marmara Bölge Satış Müdürü, Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü ve Satış Direktör vekili olarak farklı pozisyonlarda görev aldı. İş yaşamı sırasında başladığı Marmara Üniversitesi, İşletme fakültesi ana bilim dalı, Örgütsel Davranış bilim dalında doktora çalışmalarını 2013 yılında tamamlamıştır. Halen Bahçesehir Üniversitesi’nde, Nöro Pazarlama, Kurumsal Değişim Yönetimi ve Liderlik üzerine dersler vermekte ve aynı zamanda ND Yönetim Danışmalık olarak kurumlara Nöro Pazarlama, Nöro Satış ve Nöro Liderlik konularında eğitimler vermektedir. PRISM Brain Mapping uygulama sertifikasına sahiptir.

 

Ayrıca, günümüzün yeni nesil teknolojilerinden Neurosky “Mindwave” uygulamasını kullanarak konsantrasyon, odaklanma ve yaratıcılığı arttırma eğitimleri vermektedir.

bottom of page