top of page

Fatma YILDIZ

Fatma YILDIZ

2001 yılında “Yetişkin Eğitimi (Androgoji)” üzerine akademik öğretim veren tek kurum olan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından akademik eğitime devam ederek, farklı zamanlarda, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Halk Eğitimi yüksek lisansı ile Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Psikoloji yüksek lisansının alt yapı modülünü tamamladı.

 

20 yıla yakın süren iş hayatında, danışmanlık, hızlı tüketim, uzaktan eğitim ve İK Danışmanlığı sektörlerinde eğitim, gelişim ve yönetim fonksiyonlarında farklı görevlerde bulundu. İhtiyaç Analizi, mevcut durum değerlendirmesi, eğitim ve gelişim organizasyonu, ölçme ve değerlendirme, insan kaynakları sistem ve yapılarının kurulması, denetimi, performans yönetimi, kariyer yönetimi, oryantasyon, yetenek yönetimi, iç eğitmen yetiştirme, iç satış eğitimleri kurguları, uzaktan öğrenme, eğitim tasarımı, gelişim ve değerlendirme merkezi konularında deneyim

kazandı.

 

Hızlı Tüketim sektöründe eğitim ve gelişim departmanını yönettiği sırada koçlukla tanıştı. İnsanın potansiyelini açığa çıkaran, gelişimini destekleyen koçluk yaklaşımını benimseyerek bu alandaki tüm eğitimlerini Erickson College International okulunda tamamladı. Yıldız, Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi olup, akredite PCC (PCC-Professional Certified Coach) ünvanlı koçtur.

 

ICF Türkiye’de Pazarlama İletişimi çalışma grubunda koçluğun daha etkili tanıtılması konusunda projeler üretir. Aynı zamanda Erickson Türkiye’nin koç yetiştiren süpervizörlerinden biridir. Koç öğrencilerine mentorluk yapmaktadır.

 

Yıldız, TEGEP- Eğitim ve Gelişimi Platformu Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Şu an denetim kurulu yedek üyeliği ile beraber, Eğitim Profesyoneli Geliştirme ve Kurumsal Eğitmen Sertifika Programında eğitmenlik ve Türkiye’nin en iyi Eğitim ve Gelişim Ödülleri organizasyonunda son 5 yıldır jüri üyeliği yapmaktadır.

 

2008 yılında geçirdiği önemli bir sağlık sorunu sonrası, çalışmalarını ve araştırmalarını insan sağlığı, düşünce sistemleri, pozitif düşünce ve pozitif psikoloji konuları üzerine yoğunlaştırmış; 2008 yılından bu yana yaşamında denge kurmaya özen gösteren bir yaklaşımla insan potansiyelini açığa çıkartmaya yönelik motivasyon artırıcı programlar geliştirmektedir.

 

Fatma Yıldız; 2015 yılından bu yana kendi adına kurduğu şirkette eğitmenlik, yönetici ve takım koçluğu ve performans danışmanlığı yapmaktadır. Dünya’da ve Türkiye’de yeni yerler keşfetmeyi seven Yıldız; fotoğraf, müzik ve resim konularında çalışmalar yapar. Hobileriyle gelişim programlarını harmanlayarak farklı atölyelerde keyifli ve yaratıcı çözümler sunmaktadır.

bottom of page