Webinar

METEM tarafından düzenlenen ve yaklaşan webinarlarımıza buradan ulaşabilirsiniz. METEM'e üye olarak webinarlarımıza kayıt yaptırabilir, tamamlanan webinarlarımızın videolarına tekrar izleyebilirsiniz. 

 • Image-empty-state.png

  Korozyon ve Korozyondan Korunma

  Korozyonun olumlu ve olumsuz yönlerini biliyor musunuz?

  Korozyon; kim olursak olalım, nerede yaşarsak yaşayalım bir şekilde metalden yapılmış ürünler kullandığımız sürece çevremizde her zaman göreceğimiz tabii bir olaydır. Bu tabii olayı beraber incelemeye ne dersiniz?

  Korozyonun neden olduğu doğrudan ve dolaylı kayıplar hakkında fikriniz var mı?

  Ülkemizin yıllık korozyon kaybının ne kadar olduğunu biliyor musunuz?

  9 kişinin ölümüne yol açan uçak kazasının yükseklik göstergelerinden birinin korozyona uğramasından dolayı olduğunu biliyor musunuz?

  Korozyondan kaçamayız ancak kontrol altına alabileceğimizi biliyor muydunuz?

  Webinar Tarihi ve Saati

  Eğitmenler

  Ali Fuat ÇAKIR

  Mustafa ÜRGEN

 • Image-empty-state.png

  Sürdürülebilir Sağlık Güvenlik Kültürü

  Organizasyondaki tüm süreçleri etkileyen güvenlik kültürünün çalışanların iş yapma biçimlerinde ortaya çıkan riskli ve güvenli davranışlarla ilişkisi, sağlık ve güvenlikte sürdürülebilirliğin de anahtar noktasıdır. Çalışanların güvenini kazanabilmek, sağlık ve güvenliğe bağlıklarını, katılımlarını sağlamak, iş kazasının ve kıl payı atlatılan olayların doğru iletişimini yapabilmek vb. sürdürülebilir bir sağlık ve güvenlik yönetimi için gereklidir.

  Webinarda olumlu sağlık ve güvenlik kültürünün sürdürülebilirliği için samimi ve sözde kalmayan iletişim uygulamalarının nasıl yapılabileceği, çalışanların bireysel sorumluluğuna indirgenebilen güvenli ve riskli davranışların hangi örgütsel faktörlerin etkisi altında gerçekleştiği tartışılacaktır. Sağlık ve güvenliğin sürdürülebilirliğini sağlayan çalışan katılımı, güven, esnek bir ÇSG sistemi, sahiplenme, formalitelerin azaltılması, önleyici performans göstergeleri kullanılması ve üretim baskısı karşısında tutarlı yönetsel yaklaşımlar vb. önemli güvenlik kültürü boyutları ele alınacaktır.

  Webinar Tarihi ve Saati

  Eğitmenler

  Elif SUNGUR

 • Image-empty-state.png

  Metalurjist Olmayanlar İçin Metalurji

  Ateşin tanrısı Hephaistos’tan çağlara adını veren ve hep arayan (Metallao) ilk yenilikçilere, uygarlığın temellerini atan özgür ve yaratıcı zanaatkarlardan Sanayi Devrimi ile birlikte çağdaş mühendislere, temel bilimler ile mühendislik arasında köprü kuran malzemecilere, yaşamımızın her alanı etkileyen metallere ilişkin temel kavram ve bilgiler olacak bu webinar çalışmasında…

  Webinar Tarihi ve Saati

  Eğitmenler

  Erman CAR

  M. Şeref SÖNMEZ

meten.png
tmmob metalurji logo